کیفیت مشخصات تویوتا 2016 toyota chr 2017 Toyota chr

کیفیت: مشخصات تویوتا 2016 toyota chr 2017 Toyota chr 2018 Toyota chr NEW TEST – –

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی کدام کشورها شکلات و بیسکوئیت ایرانی می‌خورند؟

براساس آمارهای ارائه شده، در هشت ماهه امسال نزدیک به ۳۱۴ هزار تن محصول در گروه شیرینی و شکلات به ارزش حدود ۴۴۰ میلیون دلار صادر شده است است که عراق، افغانستان،

کدام کشورها شکلات و بیسکوئیت ایرانی می‌خورند؟

کدام کشورها شکلات و بیسکوئیت ایرانی می خورند؟

عبارات مهم : شکلات

براساس آمارهای ارائه شده، در هشت ماهه امسال نزدیک به ۳۱۴ هزار تن محصول در گروه شیرینی و شکلات به ارزش حدود ۴۴۰ میلیون دلار صادر شده است است که عراق، افغانستان، پاکستان، ساحل عاج و آذربایجان عمده ترین خریداران این محصولات بوده اند.

به گزارش ایسنا، صادرات این بخش در شرایطی به این رقم رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۹۲.۵ درصد و از نظر ارزش بالغ بر ۲۵.۷ درصد رشد داشته هست. به عبارت دیگر با توجه به زیاد کردن حجم صادرات به نظر می رسد ارزش این محصولات در دنیا به مراتب کم کردن پیدا کرده و کمتر از یک سوم شده است است.

اما در میان محصولاتی که در این گروه جا گرفته اند، بیشترین رقم زیاد کردن صادرات را می توان مربوط به آرد گندم دانست که در یک دوره یکساله حدود ۱۲۰۰ درصد رشد داشته هست. البته این زیاد کردن وزنی بدون زیاد کردن ارزش بوده و قیمت این محصول در قیاس با سال گذشته تغییری نداشته هست. بدهید ترتیب در هشت ماهه اول امسال حدود ۱۷۰ هزار تن آرد گندم به ارزش بالغ بر ۴۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار به کشورهای متفاوت صادر شده است است.

کدام کشورها شکلات و بیسکوئیت ایرانی می‌خورند؟

همچنین صادرات آرد پودر شده است خوراکی در این مدت از نظر وزنی دو برابر شده است هست. البته این اتفاق در شرایطی رخ داده که ارزش این محصول در بازارهای جهانی ۱۰۰ درصد رشد داشته و صادرات آن به ۶۰ تن رسیده که حدود ۰.۰۸ میلیون دلار ارزآوری داشته است.

آرد غلات به غیر از گندم نیز دیگر محصولی است که اگرچه از نظر وزن، صادرات آن پنج برابر شده است ولی ارزشش تغییری نکرده هست؛ به عبارتی دیگر این محصول امسال یک پنجم قیمت سال قبل در بازارهای جهانی به فروش رسیده هست. وزن محصول صادر شده است در این بخش حدود ۶۰ تن بوده و ارزش آن حدود ۰.۰۱ میلیون دلار اعلام شده است است.

براساس آمارهای ارائه شده، در هشت ماهه امسال نزدیک به ۳۱۴ هزار تن محصول در گروه شیرینی و شکلات به ارزش حدود ۴۴۰ میلیون دلار صادر شده است است که عراق، افغانستان،

افزایش ۴۰ درصدی شیرینی جات بدون کاکائو

اما یکی از دیگر بخش هایی که با زیاد کردن قابل توجه صادرات مواجه بوده شیرینی های بدون کاکائو هستند که در این مدت از نظر وزنی ۴۰.۸ درصد و از نظر ارزش ۵۵.۴ درصد زیاد کردن صادرات داشته اند. بدهید ترتیب در این بخش بالغ بر ۳۶ هزار و ۶۰۰ تن محصول به ارزش بالغ بر ۱۱۸ میلیون دلار صادر شده است است.

البته در کنار زیاد کردن صادرات شیرینی جات بدون کاکائو، صادرات شکلات کاکائو با کم کردن مواجه شده است و در مدت یک سال گذشته بیش از ۲۹ درصد افت وزنی داشته هست. این افت وزنی در شرایطی صورت گرفته که کم کردن ارزش صادرات در این بخش بسیار اندک و در حد ۱.۸ درصد بوده و به عبارت دیگر می توان گفت شکلات کاکائوی ایرانی در بازارهای جهانی زیاد کردن قیمت قابل توجهی داشته است.

کدام کشورها شکلات و بیسکوئیت ایرانی می‌خورند؟

در مدت هشت ماهه اول امسال صادرات در این بخش بالغ بر ۱۳ هزار و ۸۰۰ تن بوده است که ارزش آن بیش از ۷۰ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار می شود.

اما در بخش نان شیرینی و بیسکویت نیز شاهد ۹.۴ درصد کم کردن وزنی صادرات بوده ایم، ولی با این وجود از نظر ارزش صادرات این محصول با زیاد کردن ۱۱ درصدی همراه بوده هست. براین اساس می توان نتیجه گرفت که نان شیرینی و بیسکویت ایرانی در سال گذشته در بازارهای جهانی گران شده است هست. بدهید ترتیب در این بخش بیش از ۷۴ هزار تن محصول به ارزشی بالغ بر ۱۷۶ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار صادر شده است است.

براساس آمارهای ارائه شده، در هشت ماهه امسال نزدیک به ۳۱۴ هزار تن محصول در گروه شیرینی و شکلات به ارزش حدود ۴۴۰ میلیون دلار صادر شده است است که عراق، افغانستان،

خمیر کاکائو با چربی از دیگر اقلامی است که در این مدت از نظر وزن و ارزش با کم کردن صادرات مواجه بوده و از نظر وزن و ارزش صادرات ۷۶.۹ درصد و ۵۰.۹ درصد کم کردن یافته هست. در هشت ماهه اول امسال ۳۰۰ تن خمیر کاکائو با چربی به ارزش دو میلیون و ۷۰۰ دلار صادر شده است است.

خمیر کاکائو بدون چربی نیز در هشت ماهه اول امسال صادراتی نداشته و وزن آن نسبت به سال گذشته با افت ۱۰۰ درصدی مواجه بوده است.

کدام کشورها شکلات و بیسکوئیت ایرانی می‌خورند؟

همچنین پودر کاکائو در این مدت شاهد زیاد کردن ۴۰۰ درصدی صادرات وزنی بوده و از نظر ارزش نیز بالغ بر ۳۴۴.۴ درصد زیاد کردن داشته هست. با این وجود در این حوزه تنها ۱۰ تن کالا به ارزشی بالغ بر ۰.۰۴ میلیون دلار صادر شده است است.

کاهش صادرات غلات پف کرده

غلات پف کرده دیگر محصول این بخش است که در هشت ماهه اول امسال از نظر حجمی بیش از ۵۹۰۰ تن و از نظر ارزش بیش از ۲۱ میلیون دلار صادرات داشته هست. البته این ارقام از نظر وزنی ۲۷ درصد و از نظر ارزش ۲۳ درصد کم کردن را شاهد بوده اند.

همچنین بلغور غلات صادراتی در حد ۸۷۰۰ تن داشته و ارزش آن بالغ بر دو میلیون و ۸۰۰ هزار دلار بوده است که صادرات این بخش از نظر وزنی و ارزش به ترتیب ۱۹.۲ درصد و ۷۵ درصد رشد را نشان می دهد.

افت صادرات نشاسته

دانه غلات کار شده است نیز در هشت ماهه اول امسال نیز بالغ بر ۸۰ تن صادرات به ارزش ۰.۱ میلیون دلار داشته که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۳۰۰ و از نظر ارزش ۴۰۰ درصد رشد را نشان می دهد.

نشاسته دیگر محصول این گروه است که در هشت ماهه اول امسال صادرات آن بالغ بر ۲۲۰۰ تن به ارزش یک میلیون و ۳۰۰هزار دلار بوده که این رقم ها از نظر وزنی و ارزشی با کم کردن قابل توجهی مواجه بوده و صادرات وزنی این محصول بیش از ۳۷ درصد و صادرات ارزشی آن حدود ۲۸ درصد کم کردن را تجربه کرده اند.

همچنین گلوتن گندم دیگر محصولی است که در هشت ماهه امسال بالغ بر سه میلیون و ۹۰۰ هزار دلار ارزآوری داشته و بیش از ۲۴۰۰ تن از این محصول به کشورهای متفاوت صادر شده است است.

بازارهای صادراتی شکلات و بیسکوئیت ایرانی

در مجموع ارزش صادرات انواع محصولات گروه شیرینی و شکلات ۲۵.۷ درصد و از نظر وزنی ۹۲.۵ درصد نسبت به سال گذشته زیاد کردن داشته هست. از کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان، ساحل عاج و آذربایجان به عنوان عمده بازارهای صادراتی شکلات و شیرینی ایرانی یاد شده است هست. در هشت ماهه اول امسال صادرات به عراق نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹.۷ درصد زیاد کردن داشته و صادرات به افغانستان حدود ۱۵.۶ درصد کم شده است هست. دیگر کشورها با زیاد کردن قابل توجه صادرات این محصول مواجه بودند؛ پاکستان ۴۶.۷ درصد، ساحل عاج ۶۲.۵ درصد و آذربایجان ۸۸.۹ درصد زیاد کردن واردات انواع بیسکویت و نان شیرینی از کشور عزیزمان ایران داشتند.

واژه های کلیدی: شکلات | محصول | میلیون | کاکائو | شیرینی | صادرات | کاکائو | محصولات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz