کیفیت مشخصات تویوتا 2016 toyota chr 2017 Toyota chr

کیفیت: مشخصات تویوتا 2016 toyota chr 2017 Toyota chr 2018 Toyota chr NEW TEST – –

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی صف‌های ارزی کوتاه‌تر شد

در نخستین روز هفته، شرایط تازه فروش ارز موجب کوتاه شدن صف های صرافی های منتخب شد. روز شنبه، دلار آمریکا بر تابلوی صرافی های منتخب ۴ هزار و ۴۹۹ تومان قیمت خورد

صف‌های ارزی کوتاه‌تر شد

صف های ارزی کوتاه تر شد

عبارات مهم : بازار

منشأ «صف» در اقتصاد کشور عزیزمان ایران

در نخستین روز هفته، شرایط تازه فروش ارز موجب کوتاه شدن صف های صرافی های منتخب شد. روز شنبه، دلار آمریکا بر تابلوی صرافی های منتخب ۴ هزار و ۴۹۹ تومان قیمت خورد که ۲ تومان بالاتر از روز پنج شنبه بود. این رشد در حالی رخ داد که متقاضیان خرید ارز از سوی این صرافی ها کم کردن پیدا کرده بودند. زیاد صرافی های عرضه کننده ارز اطلاعیه ای را چنانکه در گزارش پیشین «دنیای اقتصاد» به آن اشاره شده است بود، پشت درب خود درج کرده بودند که فروش ارز را به مسافران محدود می کرد.

با توجه به این شرایط جدید، بسیاری از متقاضیان که جهت تهیه دلار ارزان به بازار آمده بودند، به منزل های خود بازگشتند و زیاد کسانی در صف ها باقی ماندند که پاسپورت، ویزا و بلیت هواپیمای سفر خود را به همراه داشتند. با این وجود، همچنان یکی از صرافی های عرضه کننده ارز شلوغ بود؛ این صرافی تا ساعت یک بعدازظهر عرضه خاصی را انجام نداده بود و یکی از مسوولان آن بیان کرد که تا آن لحظه دلار مداخله ای دریافت نکرده است.اگر صف این صرافی را نادیده بگیریم، سایر صرافی های منتخب در راسته میدان فردوسی نسبت به روزهای پیشین روز خلوت تری داشتند و از بی نظمی زیاد اواسط هفته گذشته خبر چندانی نبود.

صف‌های ارزی کوتاه‌تر شد

روز شنبه هم وقت با رشد دلار صرافی های منتخب، قیمت سکه تمام بهار آزادی ۲ هزار تومان اوج رفت تا این فلز گران بها به قیمت یک میلیون و ۵۹۰ هزار تومان برسد. این در حالی بود که در حراج بانک کارگشایی سکه با قیمت های بسیار پایین تری نیز به فروش رسید. سکه در حراج کارگشایی حتی تا میانه کانال یک میلیون و ۵۷۰ هزار تومان پایین رفت؛ با این حال در بازار آزاد زیاد سکه فروشان تا ساعت ۳ بعدازظهر میل به زیادی به فروش این فلز زیر کانال یک میلیون و ۵۹۰ هزار تومان نداشتند.

فروش متغیر دلار

در نخستین روز هفته، شرایط تازه فروش ارز موجب کوتاه شدن صف های صرافی های منتخب شد. روز شنبه، دلار آمریکا بر تابلوی صرافی های منتخب ۴ هزار و ۴۹۹ تومان قیمت خورد

روز پنج شنبه «دنیای اقتصاد» شرایط تازه فروش ارز از سوی صرافی های منتخب را اعلام کرد.در همین راستا، روز شنبه یکی از خبرگزاری ها شرایط تازه عرضه ارز را به نقل از بانک مرکزی ذکر کرد که کمی با شرایط ذکر شده است بر تابلوی صرافی ها تفاوت داشت. به گزارش «ایبنا» خریداران جهت خرید دلار باید مدارک ذیل را همراه داشته باشند: اصل پاسپورت و کارت ملی، اصل عوارض خروج، اصل بلیت، ویزا فروش ارز به هر نفر نیز به میزان هزار دلار صورت می گیرد.

همچنین، کشورهایی که نیازی به ویزا ندارد به هر نفر ٥٠٠ دلار داده می شود.۴ اصل اول بر تابلوی زیاد صرافی های بازار نیز ذکر شده است بود، ولی بعضی صرافی ها در بازار عنوان کردند که به هر نفر به ازای مدارک یاد شده است ۲ هزار دلار یا ۳ هزار یورو تحویل می دهند؛ همچنین یکی از صرافی ها اعلام کرد، کسانی که به صورت زمینی سفر می کنند یا به کشوری سفر می کنند که نیاز به ویزا ندارد، مشمول دریافت ارز از این صرافی ها نمی شوند.

شرایط تازه عرضه ارز بازار را با التهاب خاصی مواجه نکرد، هر چند قیمت دلار در بازار آزاد با رشد مواجه شد. قیمت دلار که روز پنج شنبه در میان دلالان غیررسمی بالای ۴ هزار و ۷۵۰ تومان معامله می شد، روز شنبه به ابتدای کانال ۴ هزار و ۸۰۰ تومان رفت. این در حالی بود که عده ای تصور می کردند در صورت قطع ارز مداخله ای، حجم تقاضا به بازار آزاد رجوع خواهد کرد.

صف‌های ارزی کوتاه‌تر شد

فروش ارز ارزان به وسیله صرافی های منتخب در حالی قطع شد که بسیاری از دلالان از فاصله قیمت این صرافی ها با بازارهای همسایه سودهای زیادی را به دست آوردند. در این میان، بعضی فعالان اعتقاد دارند با محدودیت های تازه جهت عرضه ارز کم کم زمینه جهت بازگشت زیاد معامله گران به بازار فراهم خواهد شد.از نظر آنها، به هر حال افراد دیگری نیز به ارز نیاز دارند و ناچارند که جهت تهیه آن به معامله گران رجوع کنند. این عنوان موجب می شود که کم کم بازار نرخی به رسمیت بشناسد که تمام افراد قادر به خرید ارز با آن قیمت هستند.

دنیای اقتصاد

در نخستین روز هفته، شرایط تازه فروش ارز موجب کوتاه شدن صف های صرافی های منتخب شد. روز شنبه، دلار آمریکا بر تابلوی صرافی های منتخب ۴ هزار و ۴۹۹ تومان قیمت خورد

واژه های کلیدی: بازار | کانال | اقتصاد | میلیون | اقتصاد | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz